Terapeutiline ravimassaž

VABAKS KROONILISTEST VALUDEST!

Antud teraapiline käsitlus sobib suurepäraselt krooniliste probleemide ja valude eemaldamiseks kaelas, õlas, seljas, puusas, põlves, jalas jne. Enamus liigeseprobleeme tulenevad eelkõige ülepinges lihastest ning antud ravimassaaž keskendub seetõttu just lihaste-kõõluste tasakaalule ja õigele töölerakendamisele kogu kehas.

Selle teraapiaga lahenduvad muuhulgas ka sellised spetsiifilised kroonilised valud, nagu karpaalkanali sündroom, tennisisti küünarnukk, „külmunud õlg“, alaselja radikuliit, fibromüalgia, kiirguvad jalanärvi valud, hingamispiiratused jne.
Terapeutiline massaaž aitab taastuda vigastustest ja operatsioonidest, kuid on abiks ka vigastuste ennetamisel, operatsioonideks valmistumisel.

Oluline on mõista keha ülesehitust ning suuta määrata, kus on probleemi tegelik põhjustaja ja mis on vaid tagajärg.
Terapeutiline massaaž on segu erinevatest manuaalsetest tehnikatest, mille eesmärgiks on keha struktuurse tasakaalu ja terviklikkuse taastamine keha süvakihtides asuvate lihaste kroonilise pinge eemaldamise teel. Seeläbi leevenduvad rühi- ja liikumishäireid, mis on sageli valu ja vigastuste tegelikeks põhjustajateks.

Erinevate lihasliinide kaudu on inimese kehas kõik omavahel seotud. Kui lihased on keha mingis osas pinges, siis põhjustab see tavaliselt valu mujal või suurendab nendes piirkondades vigastuse ohtu. Nii näiteks on enamuse alaselja valude puhul vajalik puusa- või reielihaste vabastamine/venitamine. Kaelavalude korral tuleks aga võtta töötluse alla kogu selg ja reie tagalihased või isegi jalatalla lihased. .

Seansi käigus selgitatakse teile teie seisundit, te saate paremini aru oma kehast ning selle probleemidest. Vajadusel saate juhtnöörid oma tervise taastamiseks-hoidmiseks, vajalike harjutuste sooritamiseks.
Terapeutiline massaaž nagu nimigi ütleb käsitleb lihaseid ja probleeme ravieesmärgiga. See aga ei tähenda veel, et tegemist on tugeva või valusa massaažiga. Pigem on massaaži tempo rahulik ja võtted kontrollitud. Oluline on koostöö patsiendi ja terapeudi vahel ning õige hingamine, et tagada maksimaalne tulemus vähima vaeva ja valuga. Antud käsitlusel on ka psühhosomaatiline mõju andes tugeva lõõgastuse.