Talisuplus

VEIDI EKSTREEMNE KUID VÄGA MOTIVEERIV JA JÕUKOHANE KÕIGILE

Tervislikel eesmärkidel on taliujumine jõukohane kõigile. Oluline on alustamiseks teada teatud põhitõdesid ning nippe, mis teevad antud harrastuse meeldivaks ja ohutuks ning sobivaks kõigile. Neid nõuandeid siin leheküljel püüamegi anda.

Üks esmaseid soovitusi on, et alustada tuleb juba Jaanipäeval. Kui suvel vette ei jõua, siis pole ka sügisel ja talvel enam sinna mõtet ronida.

Teiseks oluliseks alustalaks on oma aja planeering. See harrastus vajab kindlat aega igahommikuses päevakavas. Vajaksite head kaaslast kellega see igahommikune käik ette võtta. Väga hea kaaslane on ka koer, kes kunagi teid alt ei vea ja alati minna tahab. 

Kolmas oluline moment on, et enne vette minekut tuleb oma keha soojaks saada. Sobib jooks, võimlemine, pallimängud. Higiseks poleks vaja ajada, sest kuivad riided on pärast mugavamad selga panna.

iTUNNETA OMA VÕIMEID. TALISUPLUS POLE NALJATEGEMISE VÕI EPUTAMISE KOHT.

Neljas reegel on, et tunneta oma võimeid ning ära paku üle. Vees viibimise aeg sõltub inimesest, ilmast ja vettemineku kohast. Oluline on, et soe tunne sees säiliks ning külm vesi teeks oma tööd vaid keha pinnal. Mõnel on suurem “polster” ja külm ei pääse nii ruttu ligi. Teisel piisab ka 30 sekundist, et sobiv doos kätte. Redelist vette minnes on kohe kogu keha ühtlaselt vees. Kui aga rannast vette kõmpida, siis võivad jalad rohkem külma saada. Vees oleku aeg tuleb proovides paika saada ning endale sobivaks seada. Jääkülmas vees võib ka 5 sekundit üle sobiva piiri vees viibimine olla ohtlik. Kui tunnet pole, siis jäta pigem minemata või käi vaid jalgupidi.

Viies reegel nõuab, et sul oleksid sobivad riided, mis kohe kiiresti selga tõmmata. Soe kvaliteetne aluspesu on kindlasti soovitus. Külmematel ilmadel tuleks riietumist alustada tõmmates kohe villased sokid jalaotsa ning sõrmkindad kätte. Jalad ja käed on esimesed, mis vinges pakases kangestuvad ning siis on edasine riietumine juba väga keeruline või isegi võimatu. Profid käivad talvel tihti juba veeski spetsiaalsete libisemiskindlate jalanõudega, kinnastega ja müts peas.

SOE TULEB UUESTI SISSE SAADA

Lõpuks, kui riided seljas, tuleb koduteel soe uuesti sisse saada, siis on asjast kasu ka. Selleks on parem, kui te lihtsalt autosse ei istu, vaid keha uuesti sörgi või tempokõnniga käima saate. Kui koju jõudes veel värin sees, siis mine sooja duši alla ja joo kuuma teed.

Talisuplus on fantastiline võimalus looduses olla, oma piire tunnetada, keha ja immuunsüsteemi  treenida ning külmakartuse alistamise läbi erakordselt võimas emotsioon saada.